Warszawa, Ludwika Rydygiera 15A/61
513-499-499 biuro@konsorcjumfinansowe.pl
Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości Warszawa

Zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości

Zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości

Biorąc pożyczkę, możemy dać w zastaw zarówno działkę, jak i mieszkanie (które jest naszą własnością albo do którego mamy spółdzielcze prawo własnościowe) lub budynek mieszkalny. Kiedy warto ją wziąć ? Po pierwsze, jest ona przeznaczona dla osób, które mają niewielkie oszczędności, a potrzebują szybko dużej kwoty pieniędzy. Jeśli dodatkowo spłacały kiedyś nieregularnie kredyty, to bank sprawdzi je w rejestrach i może odmówić kredytu. Wtedy pożyczka pod zastaw nieruchomości rozwiązuje problem i nie ma na to wpływu nasza zdolność i historia kredytowa.

Kolejna zaleta pożyczek, udzielanych pod zastaw nieruchomości to ich wyższość nad pożyczkami, przy których musimy uzyskać poręczenie od osoby trzeciej. Z reguły znalezienie poręczyciela jest trudne, ponieważ praktycznie żaden bank nie umożliwia w razie potrzeby jego rezygnacji z poręczenia bez powodu. Najczęściej może to być rezygnacja z powodu nagłego pogorszenia się zdolności kredytowej poręczyciela albo rezygnacja z jednoczesnym przedstawieniem przez kredytobiorcę innego źródła zabezpieczenia wziętego kredytu.

Pytanie, co w przypadku, kiedy przez kilka miesięcy od udzielenia pożyczki nasza sytuacja majątkowa nie poprawi się na tyle, żebyśmy mogli zaoferować bankowi alternatywne zabezpieczenie pieniędzy, które pożyczyliśmy ? Poręczyciel zapewne przewidzi taką sytuację, i  jeśli nie jest bardzo bliską nam osobą, to trzy razy zastanowi się, zanim zgodzi się zabezpieczać naszą pożyczkę. Właśnie dlatego nieruchomość jako forma zabezpieczenia jest dobra. Jest bardzo bezpieczna dla banku i w zasadzie bezpieczna również dla jego klienta.

Kolejny fakt jest taki, że nieruchomość zabezpieczająca pożyczkę umożliwia bankowi szybkie egzekwowanie zobowiązań w przypadku, gdyby druga strony umowy nie spłacała ich ani nie podejmowała prób porozumienia się z bankiem. Dlatego też bank, mając na względzie kwestie marketingowe i rosnącą konkurencję ze strony instytucji pozabankowych, będzie w stanie zaoferować różne profity, jak niższe oprocentowanie czy dopasowanie terminów spłat do sytuacji materialnej kredytobiorcy. W końcu nie jest powiedziane, że biorący kredyt np. musi otrzymywać wynagrodzenie za pracę w standardowym terminie 10. dnia każdego miesiąca. Może to być nawet rozbite na cały miesiąc, a wówczas będzie on szukał takiego banku, który uwzględni jego warunki.

Z podobnego powodu jak powyższy, czyli pewności odzyskania pożyczonych pieniędzy, pożyczka pod zastaw nieruchomości może być udzielona na dłuższy okres. Jeśli klient jest w stanie spłacać ją przez 30-35 lat i akceptuje to, to raczej nie będzie miał problemów z takim rozłożeniem rat.

Na koniec trzeba wspomnieć o dodatkowych kosztach, związanych z ustanowieniem takiego zastawu. Nie wszystkie jesteśmy w stanie ominąć, np. opłatę sądową za wpis do księgi wieczystej lub do rejestru akt uiścimy tak czy inaczej, ale już np. są banki, które wymagają procedur takich jak ubezpieczenie nieruchomości w okresie od złożenia wniosku o wpis w sądzie do samego wpisu czy osobnej wyceny nieruchomości. Dobra pożyczka pod zastaw będzie albo pozbawiona tych elementów, albo będzie je mieć relatywnie tanie.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar