Najważniejsze informacje dotyczące zastawu

Najważniejsze informacje dotyczące zastawu

Jeśli potrzebujemy pieniędzy na sfinansowanie różnego rodzaju wydatków czy inwestycji, to warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach w tym zakresie jest cała masa opcji do wyboru. W zależności od naszej sytuacji życiowej oraz naszych potrzeb, możemy zdecydować się na skorzystanie z usług banku bądź firmy pożyczkowej.

W poniższym artykule przedstawimy Państwu w jaki sposób można ubiegać się o otrzymanie pożyczki pod zastaw nieruchomości. O tym, jak powinna być skonstruowana umowa pożyczki, piszemy w tym artykule.

Pożyczka pod zastaw (mieszkania, działki bądź domu) jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą ubiegać się o tradycyjny kredyt bankowy, hipoteczny bądź gotówkowy. Tego typu sytuacja może wynikać z niekorzystnej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Instytucje pozabankowe, które oferują pożyczki tego typu zapewniają, że jest to oferta skierowana dla wszystkich ludzi – zarówno zadłużonych, jak i bezrobotnych czy emerytów. Pożyczka pod zastaw nieruchomości będzie bardzo przydatna dla osób, dla których kwoty pożyczek-chwilówek są za niskie. W sytuacji, gdy nie będziemy mieli możliwości spłaty rat, zabezpieczeniem pożyczki będzie nieruchomość, która należy do pożyczkobiorcy. Przedstawiciele firm zajmujących się oferowaniem pożyczek nie weryfikują tego, czy widniejemy na liście Biura Informacji Kredytowej. Nie sprawdzają również, czy widniejmy w spisie Krajowego Rejestru Długów czy Rejestru Dłużników Erif.

Na co można wydać kwotę pożyczki?

Z kwotą otrzymanej pożyczki można zrobić, co tylko chcemy. Można na przykład kupić nieruchomość, zapłacić podatek od sprzedanej nieruchomości czy kupić samochód.

Czas spłaty pożyczki

Na spłatę tego rodzaju pożyczki mamy dość dużo czasu. Może to być okres nawet 20 bądź 30 lat.

Jak otrzymać pożyczkę pod zastaw?

Pożyczkę pod zastaw nieruchomości – więcej na ten temat znajdziesz na tej stronie –  możesz otrzymać bez wychodzenia z domu, przez internet w sposób sprawny, komfortowy i szybki. Decyzję otrzymuje się najczęściej po kilku godzinach. Maksymalny okres oczekiwania wynosi 24 godziny. Przedstawiciel firmy, z której usług skorzystamy, będzie musiał w dokładny i rzetelny sposób przeanalizować złożony przez nas wniosek oraz sprawdzić autentyczność dostarczonych dokumentów.

Środki finansowe w przypadku pozytywnej decyzji zostaną wypłacone w ciągu 24-48 godzin. Czasami okres ten przedłuża się jednak nawet do 5 dni. Dokumenty, jakie będziemy potrzebowali do złożenia wniosku o pożyczkę pod zastaw domu, są następujące:

  • wyrys oraz wypis z rejestru gruntów,
  • zdjęcie domu,
  • jeśli nieruchomość nabyta została na drodze darowizny bądź na drodze spadkowej, należy posiadać zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o opłaceniu podatku od darowizn,
  • akt notarialny, który potwierdza nabycie mieszkania,
  • numer księgi wieczystej.

Jak widać, proces otrzymywania pożyczki pod zastaw nieruchomości nie jest wcale taki długi. Zatem zanim pomyślisz sprzedam nieruchomość, najpierw zastanów się, czy nie warto zdecydować się na wzięcie tego typu pożyczki. Nie warto słuchać porad mówiących sprzedaj nieruchomość – pożyczka to dużo lepsze rozwiązanie.